Duben 2009

Velikonoční létání a narozeniny BEP.

15. dubna 2009 v 21:04 Akce
Letošní velikonoce charakterem počasí velmi přály lumpárnám v luftě. Není se čemu divit, že světelští modeláři spojili příjemné s ještě příjemnějším a kromě společného polétání se věnovali též oslavám kristových let jejich milovaného BEP.
V sobotu dorazili ku společnému polétání s BEP a ministrem financí i Emeritní z dalekého Práglu, respektive Vody přímo Odolené a Vlasta od Nasavrk. Na letišti se nečekaně objevila i vzácná návštěva z města piva, tedy Plzně, Karel Slupský a jeho nová skvostná replika Antaresa z roku 1946.
Létalo se jako o život, vzduchem se nesla báječná vůně spáleného ricinu a etheru, kteroužto produkoval Karlův detonační motor vesele prskající pod pylonem Antaresa. Ani další nezůstali pozadu a tak dingovalo Dingo 3, majestátně se vznášel Gas Model a Gas Bag, mrštně se předváděla Jamba. Emeritní nám předvedl elaporového Mentora, jehož Turnigy labužnicky baštil energii z razdvatrojek. Přítomní žaponci se schovali pod zem při náletech Corsairu od Alfy, kterýžto jest rovněž součástí hangáru Emeritního.
Večer byl poté věnován obžerství v místním podniku krycím názvem Pnh. Zde BEP blahosklonně vyslechl oslavné zdravice na svou počest, skromně přijal dary materiálního charakteru a přítomným lepším a krásnějším polovicím kolegů modelářů za odměnu povolil gratulační polibek na svou tvář. Poté následovala theoretická rozprava a rozbor létání, kterýžto byl řádně ukončen v pozdních nočních hodinách.
I v dalších dnech se hojně létalo, což ostatně dokazují připojené ilustrační záběry pořízené úterního povelikonočního podvečera. Tedy aerotický vstup do tohoto jara se nadmíru vydařil, létat se bude často neb vzduch jest naším mořem. Kdo nelétá s námi, létá proti námJ Howg.